Ремонт автокондиціонера у Львові

 

Незважаючи на те, що компресор кондиціонера виходить з ладу порівняно рідко, все ж поломка цього агрегату не є чимось незвичайним для співробітників автосервісу. Оскільки він є практично єдиним вузлом з рухомими деталями, будь-яке порушення нормальної роботи компресора повинно послужити сигналом до відключення кондиціонера і строковим візиту на станцію техобслуговування.

Роторні та поршневі компресори
На поточний момент в світі налічується близько сорока різновидів компресорів для автокондиціонерів, однак всі їх можна розділити на дві великі групи:

роторно-лопатеві, які забезпечують рух холодоагенту обертанням лопатей ротора, що створює на вході зону зниженого тиску, куди спрямовується газоподібний фреон;
поршневі, де один або кілька циліндричних каналів з рухомими поршнями служать для проштовхування порцій холодоагенту і створення зони високого тиску за вихідним патрубком.
І в тій, і в іншій групі обертання валу здійснюється за допомогою передавального ременя, що йде від шківа коленвала і підключається через електромагнітну муфту. Управління здійснюється за допомогою датчиків, які необхідні для попередження аварійного перегріву та перевищення тиску.

Види несправностей автомобільного компресора і шляхи їх усунення
Розгерметизація. Це найбільш доступний для ремонту вид поломки, але лише в тому випадку, коли проблема вчасно помічена, і власник машини оперативно вжив заходів до усунення течі. Найчастіше ремонт полягає в заміні сальника приводного вала і інших ущільнювачів. Набагато рідше, але все ж трапляються пошкодження корпусу, які усувають аргоновой зварюванням.
Несправності електромагнітної муфти. Залежно від виявленої поломки, може знадобитися заміна всієї муфти в зборі або окремих її деталей – сривной або притискної пластини, підшипника і ін.
Несправності датчиків або клапанів. Функціонування компресора безпосередньо залежить від справності електромагнітного керуючого клапана, датчика обертів і клапана аварійного скидання тиску. При поломці будь-якого з цих елементів заміна здійснюється швидко і без великих труднощів.
Поломка внутрішніх деталей компресора. Заміна деталей, що знаходяться всередині корпусу – поршнів, прокладок, голчастих підшипників – надзвичайно трудомістка і дорога процедура. Виконувати такий ремонт недоцільно, простіше і швидше цілком замінити компресор.
Муфтові агрегати та компресори постійного обертання
За типом приводу компресори поділяються на:

пристрою з електромагнітною муфтою, з’єднаної зі шківом і включається за допомогою спрацьовування притискної пластини;
пристрою постійного обертання, в яких компресор постійно обертається на валу, а подача холодоагенту для включення в роботу здійснюється за допомогою включення електромагнітного клапана.
Компресори з електромагнітною муфтою надзвичайно надійні і при хорошому догляді можуть експлуатуватися протягом декількох десятиліть. Однак для сучасних систем клімат-контролю вони не дуже пристосовані, так як підтримання в салоні постійної температури вимагає постійних включень і виключень пристрою.

Компресори постійного обертання, як правило, експлуатуються з електронною системою клімат-контролю. Вони починають обертання одночасно з коленвалом і знаходяться в робочому стані, незалежно від того, чи включена кліматична система. Подача холодоагенту регулюється електромагнітним клапаном, що спрацьовує в залежності від температурних датчиків салону. Незважаючи на те, що постійне обертання забезпечує стабільність підтримки температури, надійність цих компресорів невисока.

Через безперервний обертання зношування деталей в кілька разів вище, ніж у звичайного компресора. Крім того, такі моделі надзвичайно чутливі до розгерметизації системи. Справа в тому, що разом з фреоном відбувається витік компресорного масла, і якщо текти вчасно не виявлена, то незабаром рівень масла падає до критичної величини. Компресор обертається «на суху», тертя поршнів об стінки склянок істотно зростає, з їх поверхні стирається тефлонове покриття, яке забруднює систему і забиває трубки конденсора. Ми проводимо любий ремонт автокондиціонерів у Львові !

Tags: